Jak długo trzeba nosić aparat ortodontyczny?

Implanty zębów - faza gojenia

Większość ludzi spędza około dwóch godzin na noszeniu aparatu ortodontycznego. Wymagany czas zależy od rodzaju aparatu. Lekarz oczyści Twoje zęby i wysuszy je przed nałożeniem specjalnego kleju łączącego. Następnie do zębów zostaną przymocowane zamki. Następnie w zamkach zostaną umieszczone druty, które zostaną zabezpieczone gumkami. Aparaty nie są przeznaczone do noszenia przez długi okres czasu.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z poradnik-dentystyczny.pl

Średni koszt

Amerykańskie Stowarzyszenie Stomatologiczne opublikowało niedawno swój raport 2020 Survey of Dental Fees. W raporcie tym oszacowano średnią cenę aparatu ortodontycznego dla dorosłych, z uwzględnieniem ich udziału własnego, copays i ubezpieczenia. Średnie opłaty zostały obliczone na podstawie raportów 347 członków społeczności RealSelf. Badanie opierało się na samodzielnie zgłoszonych opłatach specjalistów stomatologicznych, ale nie popiera żadnych sugerowanych opłat za refundację. Koszty różnią się również w zależności od regionu geograficznego.

Chociaż tradycyjne metalowe aparaty ortodontyczne są najczęstszym rodzajem aparatów, wiele planów ubezpieczeń zdrowotnych pokrywa tylko podstawowe rodzaje, a resztę pozostawia pacjentowi. Ponadto, plany te często mają maksymalne limity na całe życie i mogą wymagać od pacjenta zapłacenia różnicy z własnej kieszeni. Dorośli mogą również starać się o Medicaid na pokrycie. Kosztuje ona roczną składkę w wysokości 123 dolarów/rok w Nowym Jorku, ale pokrywa 2300 dolarów dla dzieci i 2500 dolarów dla dorosłych.

Niektórzy ortodonci oferują w biurze plany płatności dla pacjentów. Plany te mogą rozbić całkowity koszt na mniejsze płatności i pozwalają pacjentowi płacić miesięcznie. Jednak plany te mogą wiązać się z oprocentowaniem lub opłatą za przetwarzanie płatności. Ta opcja może być warta rozważenia, jeśli nie jesteś w stanie zapłacić w całości z góry. Aparat ortodontyczny nie jest uzależniony od czasu, więc konto oszczędnościowe zwolnione z podatku może być lepszym rozwiązaniem.

Średni koszt aparatu ortodontycznego zależy od kilku czynników, w tym od rodzaju potrzebnego aparatu, wieku pacjenta i lokalizacji ortodonty. Przy ustalaniu kosztów aparatu ortodontycznego należy również wziąć pod uwagę zakres ubezpieczenia stomatologicznego. Wielu ubezpieczycieli pokrywa część kosztów aparatu ortodontycznego, w zależności od rodzaju i miejsca leczenia. Może się to jednak znacznie różnić w zależności od stanu.

Istnieją różne rodzaje aparatów ortodontycznych, a zakres cen jest ogromny. Można oczekiwać, że za całe leczenie zapłacisz od 3 000 do 7 400 dolarów. Możesz również zdecydować się na przezroczyste alignery. Te rodzaje aparatów wymagają częstszych wizyt u dentysty i tygodniowej wymiany, ale są tego warte. Średni koszt przezroczystego aparatu ortodontycznego wynosi około 4 000 do 8 500 dolarów, a ponadto możesz zdecydować się na krótszy okres leczenia.

W zależności od wybranego planu pokrycia, można również rozważyć koszt ubezpieczenia ortodontycznego. Opcja ta może pomóc Ci uniknąć wysokich wydatków out-of-pocket. Może się jednak okazać, że trzeba będzie zapłacić udział własny za aparat ortodontyczny. Jeśli posiadają Państwo plan ubezpieczenia ortodontycznego, ta opcja może nie być dla Państwa dostępna. Należy porozmawiać z ubezpieczycielem, aby ustalić, co pokrywa. Większość firm ubezpieczeniowych oferuje zniżki na opiekę ortodontyczną, więc należy sprawdzić warunki swojego pokrycia.

Podczas gdy tradycyjny aparat ortodontyczny może być najtańszą opcją, aparat lingwalny może być bardzo kosztowny. Aparaty lingwalne mocuje się z tyłu zębów, więc są one prawie niewidoczne. Z drugiej strony, aparat lingwalny kosztuje około 13 000 dolarów. Chociaż większość ubezpieczeń stomatologicznych nie obejmuje leczenia ortodontycznego dla dorosłych, niektórzy dostawcy oferują dodatkowe plany ubezpieczeniowe. Plany te mogą zapewnić pokrycie, ale nie są gwarancją. W niektórych przypadkach firma ubezpieczeniowa pokryje tylko te zabiegi ortodontyczne, które są niezbędne z medycznego punktu widzenia.

Średni czas oczekiwania na aparat ortodontyczny

Średni czas oczekiwania na aparat ortodontyczny i to, jak długo należy w nim przebywać, zależy od schorzenia. Dzieci z krzywymi lub stłoczonymi zębami mogą potrzebować jedynie kilku miesięcy leczenia, natomiast dorośli ze skomplikowanymi przypadkami mogą wymagać ponad dwóch lat. Średni czas noszenia aparatu ortodontycznego wynosi 24 miesiące, a leczenie może trwać nawet do 36 miesięcy. Pacjenci powinni spodziewać się noszenia aparatu przez co najmniej sześć miesięcy po zakończeniu leczenia.

Wielu dorosłych ma pytanie o długość czasu noszenia aparatu ortodontycznego. Ogólnie rzecz biorąc, leczenie trwa od jednego do trzech lat, choć czas ten może zostać skrócony lub wydłużony w zależności od potrzeb pacjenta i nasilenia jego problemów ortodontycznych. W niektórych przypadkach leczenie może trwać nawet trzy lata, choć krótsze zabiegi są często bardziej odpowiednie dla młodszych osób. Pomimo różnic w czasie trwania leczenia należy pamiętać, że dobra higiena jamy ustnej przyspieszy ten proces.

Podczas leczenia ortodontycznego pacjenci muszą uważać na przestrzeganie wytycznych dotyczących higieny jamy ustnej i utrzymywać regularne wizyty u ortodonty. Jeśli tego nie zrobią, pojawią się u nich problemy stomatologiczne, które mogą opóźnić postępy w leczeniu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, umów się na wizytę kontrolną, aby omówić je ze swoim ortodontą. Należy również postępować zgodnie z instrukcjami pielęgnacji podanymi przez ortodontę, aby pomóc w utrzymaniu nowego uśmiechu. W niektórych przypadkach może to zająć kilka miesięcy dłużej niż oczekiwano, ale wyniki będą tego warte.

W zależności od stopnia zaawansowania Twojego schorzenia, czas noszenia aparatu ortodontycznego może być różny. Im wcześniej aparat zostanie założony na zęby pacjenta, tym szybciej zakończy się leczenie. Dodatkowo, długość czasu może zależeć od ilości przesunięć, które trzeba wykonać w zębach. Dlatego przed zdecydowaniem się na aparat ortodontyczny należy wziąć pod uwagę długość czasu.

Chociaż aparaty ortodontyczne są najlepsze dla dzieci, niektórzy dorośli również odnoszą z nich korzyści. Zgodnie z ogólną zasadą, powinny być one noszone przez co najmniej rok. Dorośli mogą potrzebować nosić je jeszcze dłużej. Długość leczenia zależy od rodzaju niewspółosiowości, która wymaga skorygowania, oraz od przestrzegania przez pacjenta planu leczenia. Jeśli pacjent nie jest elastyczny i nie jest w stanie dotrzymać rutynowych czynności związanych z higieną jamy ustnej, może wydłużyć czas potrzebny do zakończenia zabiegu.

Ważne jest, aby umawiać się na wizytę u ortodonty tak często, jak to możliwe. Nawet jeśli doskonała diagnoza jest ważna, nie będzie miała znaczenia, jeśli nie będziesz współpracować. Dzięki utrzymywaniu doskonałej higieny jamy ustnej i regularnym wizytom u ortodonty, Twoje leczenie zakończy się sukcesem! A jeśli nie będziesz w stanie stawić się na wizyty, możesz je jeszcze bardziej opóźnić, zrywając aparat.

Średni czas uzyskania zgody na aparat ortodontyczny

Jeśli masz nieprawidłowo ustawione zęby i odstępy między nimi, aparat ortodontyczny może pomóc Ci osiągnąć pożądane rezultaty. Oprócz korzyści estetycznych, leczenie ortodontyczne może również poprawić Twoje zdrowie. Podczas gdy większość osób będzie musiała nosić aparat na kilka miesięcy lub nawet lat, w niektórych przypadkach leczenie może trwać dłużej. Aby uzyskać lepsze wyobrażenie o tym, jak długo będziesz musiał nosić aparat, omów swoje oczekiwania z ortodontą. Możesz również spróbować zastosować się do instrukcji udzielonych przez ortodontę, aby przyspieszyć czas leczenia.

Średni czas uzyskania zgody na założenie aparatu ortodontycznego różni się w zależności od pacjenta. Czas trwania leczenia będzie zależał od nasilenia problemu podstawowego i specyficznych wymagań pacjenta. Dzieci zazwyczaj potrzebują krótszego czasu niż dorośli, ponieważ ich zęby i kości wciąż rosną. Z kolei dorośli mają już ustabilizowaną sytuację i ich metabolizm jest wolniejszy. Dlatego można oczekiwać, że leczenie będzie trwało od około 18 miesięcy do trzech lat.

Większość zabiegów ortodontycznych trwa od 12 do 2 i pół roku. Zazwyczaj w trakcie leczenia trzeba będzie odwiedzić ortodontę około czterech do dziesięciu razy. Po zakończeniu leczenia należy poddać się sześciomiesięcznym kontrolom i udać się do dentysty na wizytę kontrolną. Celem leczenia jest poprawa uśmiechu. Oprócz uzyskania lepszego uśmiechu, aparat ortodontyczny poprawi również Państwa ogólny stan zdrowia.

Założenie aparatu jest szybkie, ale zajmuje trochę czasu. Proces może trwać około godziny lub 30 minut na kolumnę, w zależności od stopnia zaawansowania Twojego stanu i Twojego ortodonty. Następnie Twój ortodonta przejrzy Twój plan leczenia i wyjaśni niezbędne kroki. Po zatwierdzeniu aparatu ortodontycznego, dentysta dostosuje aparat do Twojej nowej struktury jamy ustnej.

Czas noszenia aparatu ortodontycznego zależy od rodzaju aparatu, który wybierzesz. Tradycyjne aparaty metalowe najszybciej przesuwają zęby. W przeciwieństwie do nich, przezroczysty aparat ceramiczny może potrzebować więcej czasu na przesuwanie zębów niż aparat metalowy. Ponadto, przezroczyste aparaty ceramiczne nie są tak trwałe jak metalowe, więc zmiana położenia zębów może trwać nieco dłużej. Należy być świadomym, jakich rodzajów żywności należy unikać, jeśli planuje się noszenie aparatu ortodontycznego.

W zależności od rodzaju aparatu, który wybierzesz, będziesz musiał regularnie odwiedzać ortodontę, aby zapewnić postępy w leczeniu. Tradycyjne aparaty ortodontyczne składają się zazwyczaj z metalowych zamków przyklejonych do zębów, a także z gumek i gumek. Pierwsza wizyta trwa około dwóch godzin, a kolejne trwają od 20 minut. Po zdjęciu aparatu ortodontycznego, będziesz potrzebował aparatu utrzymującego Twój uśmiech na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top