Jak używać nici ortodontycznych

Jak używać nici ortodontycznych

Nawlekacze do nici to świetny sposób na ułatwienie nitkowania. Są one wykonane z pojedynczego pasma politetrafluoretylenu i są przydatne do nitkowania zębów za pomocą szczoteczki do aparatów. Możesz kupić nawlekacze nici w lokalnej aptece lub w sklepie z artykułami stomatologicznymi. Możesz również kupić jeden z nich na Amazon i otrzymać bezpłatną wysyłkę. Jeśli zależy Ci na najszybszym sposobie nitkowania zębów, powinieneś rozważyć zakup Platypus Orthodontic Flosser.

Floss threaders make it easier to floss

Floss threaders można kupić u dentysty lub zamówić u ortodonty. Narzędzia te zostały stworzone, aby ułatwić i usprawnić nitkowanie. Aby ich użyć, wystarczy zapętlić nić w odległości pięciu do sześciu centymetrów od końca nawlekacza. Trzymając nawlekacz za oba końce, należy następnie pociągnąć nić delikatnie w górę i w dół po bokach zębów i na zewnątrz tylnych zębów. Używanie nawlekaczy do nici dentystycznej może być początkowo trudne, ale przy odrobinie praktyki można łatwo opanować to zadanie.

Nawlekacze do nici dentystycznej mogą być stosowane w celu usunięcia trudności związanych z nitkowaniem zębów podczas noszenia aparatu ortodontycznego. Ułatwiają one dotarcie do trudno dostępnych miejsc za pomocą nici dentystycznej. Nawlekacz wykonany jest z cienkiego patyczka z pętelką na końcu. Nawlekacze do nici dentystycznych powinny być używane co najmniej raz dziennie i są zalecane przez Amerykańskie Stowarzyszenie Stomatologiczne (ADA) do stosowania przy aparatach ortodontycznych.

Podczas gdy zwykła nić dentystyczna działa dobrze u osób bez aparatu ortodontycznego, trudno jest przeciągnąć kawałek nici przez łuki zębowe. Narzędzie do nawlekania nici działa jak igła lub nić, pozwalając na włożenie kawałka nici za łuki zębowe i kontynuowanie nitkowania jak zwykle. Jest to również świetny sposób na zapobieganie zaplątaniu się nici w drutach. Ponieważ nić jest miękka i nie strzępi się, jest bezpieczna w użyciu.

Używanie nawlekacza do nici może również ułatwić nitkowanie osobom z aparatami ortodontycznymi. Nić woskowana jest dobrą alternatywą dla zwykłej nici, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że zaczepi się o aparat ortodontyczny i pozostawi za sobą strzępy nici. Nitkowanie przy aparacie ortodontycznym może być trudne, ale jest kluczowe dla utrzymania czystych i zdrowych zębów. W ten sposób zmniejszysz prawdopodobieństwo wystąpienia zapalenia dziąseł i nagromadzenia się płytki nazębnej.

Nić monofilamentowa to pojedyncza nitka politetrafluoroetylenu

Główną cechą monofilamentowej nici dentystycznej jest jej konsystencja. Zwykle jest ona wykonana z pojedynczej nitki materiału teflonowego i jest bardzo wytrzymała, dzięki czemu nie strzępi się i nie traci kształtu. Materiał ten ślizga się również między zębami. Niektóre marki są wykonane z wosku, który pomaga nitce dopasować się między zębami. Należy pamiętać, że niewoskowana nić piszczy, gdy jest brudna, więc należy unikać jej używania, jeśli to możliwe.

W porównaniu z tradycyjną nicią dentystyczną, nić monofilamentowa jest wykonana z mocniejszego materiału, takiego jak PTFE, czyli rodzaj gumy. Nić jednowłóknowa jest zazwyczaj cieńsza niż standardowa nić dentystyczna, ale jest bardziej odporna na zerwanie niż nić wielowłóknowa. Ten rodzaj nici dentystycznych jest również wykonany z pojedynczych pasm politetrafluoroetylenu, znanego również jako teflon.

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych nici, monofilamentowe ortodontyczne nici dentystyczne są zaprojektowane tak, aby były trwałe i miały mniejsze ryzyko strzępienia się lub łamania. Fluorowany polimer użyty do stworzenia monofilamentowych nici dentystycznych ma niski współczynnik tarcia, dzięki czemu łatwo przesuwa się między ciasnymi kontaktami stomatologicznymi. Nić wielowłóknista może być skuteczna, ale może się rozerwać lub strzępić podczas nitkowania zębów.

Plastyfikatory stosowane do produkcji nylonowych wacików dentystycznych mogą również pomóc w zmniejszeniu porowatości nylonu. Gęstość nylonu to stosunek wewnętrznej gęstości materiału do jego gęstości objętościowej. Kiedy nylon jest mocno ściskany, traci swoją elastyczność i staje się sztywniejszy, co powoduje lepsze działanie czyszczące niż w przypadku konwencjonalnej nici dentystycznej. Dlatego monofilamentowe gaziki ortodontyczne to nie tylko wygodna opcja nici dentystycznej dla osób z chorobami dziąseł.

Materiał ten jest bardziej trwały niż konwencjonalna nić dentystyczna i może być aromatyzowany lub pachnący. Jego data ważności różni się w zależności od marki, rodzaju i opakowania. Jeśli kupujesz luzem waciki dentystyczne, upewnij się, że sprawdzisz datę ważności, ponieważ niektóre marki mogą stracić jakość po upływie terminu ważności. Woskowane waciki dentystyczne mogą być lepsze do czyszczenia ciasnych szczelin, ale niewoskowane są tańsze i równie skuteczne.

Materiał ten ma kilka zalet. Na przykład jest mniej podatny na strzępienie i jest wygodniejszy w użyciu niż włókno polipropylenowe. W przeciwieństwie do polifilamentowych, monofilamentowe gaziki ortodontyczne wykonane są z pojedynczego pasma PTFE, które jest nie tylko bezpieczniejsze, ale i trwalsze. Jest również odporny na złamanie, co jest ważne dla zdrowia jamy ustnej.

Materiał politetrafluoroetylenu może również zawierać środki smarujące lub aromaty. Oprócz tego, że są zatwierdzone przez FDA, niektóre komercyjne środki smakowe mogą zawierać środki smakowe lub zapachowe. FDA zatwierdza stosowanie barwników do nici dentystycznych. M.A. Hanna Colors jest jedną z firm, która produkuje żywice nylonowe. W niektórych produktach barwniki są dodawane do granulek politetrafluoretylenu przed wytłaczaniem.

Mają szczotkę do aparatów

Kiedy masz na zębach aparat ortodontyczny, może Cię spotkać krzywa uczenia się. Być może będziesz musiał dokładniej nitkować zęby wokół aparatu, co zajmie Ci nieco więcej czasu niż normalnie. Jeśli jednak nie będziesz prawidłowo szczotkować i nitkować, możesz uszkodzić swoje nowe, proste zęby. Jeśli nie będziesz przestrzegać zaleceń ortodonty, możesz skończyć z nieestetyczną jamą ustną. Jeśli tak się stanie, należy szukać profesjonalnej pomocy. Twój ortodonta może polecić produkty czyszczące i udzielić Ci wskazówek dotyczących najlepszego sposobu szczotkowania i nitkowania zębów.

Możesz również kupić nić dentystyczną z powłoką woskową. Nić dentystyczna z powłoką woskową jest grubsza niż nić niewoskowana, przez co trudniej ją zmieścić w ciasnych szczelinach. Chociaż nić pokryta woskiem jest łatwiejsza w manewrowaniu wokół zębów, materiał, z którego jest wykonana, jest niebezpieczny i został powiązany z rakiem. Ponadto nić dentystyczna pokryta woskiem zawiera potencjalnie rakotwórcze i zaburzające gospodarkę hormonalną substancje chemiczne.

Używanie Platypus Orthodontic Flosser to łatwy sposób na nitkowanie zębów nawet przy aparacie ortodontycznym. W przeciwieństwie do tradycyjnych nici dentystycznych, dzięki ich zakrzywionemu kształtowi nie trzeba ich nawlekać. Dzięki temu produktowi możesz wyczyścić całą jamę ustną w ciągu dwóch minut. Ponadto Platypus Orthodontic Flosser jest wielokrotnego użytku, co oznacza, że możesz go używać nawet przez tydzień bez kupowania nowego.

Inną metodą, która okazała się bardziej skuteczna, jest użycie ortodontycznego nawlekacza do nici dentystycznych. Ten flosser pozwala na wplatanie nici dentystycznej między zęby nawet wtedy, gdy są one oddzielone aparatem ortodontycznym. Woskowana nić jest mniej podatna na zaczepienie o aparat, więc łatwiej przesuwa się między zębami i aparatem. Taśma z nicią dentystyczną występuje zarówno w wersji woskowanej, jak i niewoskowanej. Używanie odpowiedniego rodzaju będzie zależało od potrzeb pacjenta, ale w efekcie końcowym zauważysz znaczną poprawę zdrowia swojej jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top