Z czego składa się implant zęba i gdzie go kupić?

Z czego składa się implant zęba i gdzie go kupić?

Jeśli potrzebujesz nowego zestawu zębów, możesz się zastanawiać: „Z czego składa się implant zęba i gdzie mogę go kupić?”. W tym artykule wyjaśnimy, czym są implanty zębów, jak działają i ile kosztują. Omówimy również, w jaki sposób pomagają one zapobiegać niszczeniu kości i zapewniają utrzymanie ruchomej protezy overdenture.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z almedi.pl

Implanty stomatologiczne to sztuczny korzeń zęba

Implanty stomatologiczne to wyjmowane zęby zastępcze. Zastępują one brakujące zęby i działają jak sztuczny korzeń zęba. Tytanowy wkład jest biokompatybilny, co oznacza, że nie powoduje reakcji z organizmem pacjenta. Następnie pozwala się mu zrastać z kością szczęki przez pewien czas, co nazywa się osseointegracją. W zależności od głębokości utraty zęba, implanty mogą być pojedynczymi koronami lub wieloma koronami.

Implanty stomatologiczne są popularnym wyborem w przypadku wymiany zębów. Ten rodzaj zastępczego korzenia zęba wygląda i działa tak samo jak prawdziwy ząb. Wyszkolony lekarz dentysta wprowadza sztuczny korzeń zęba do kości szczęki pacjenta, która z czasem się goi. Aby zamocować sztuczny ząb, konieczna jest druga wizyta. Po kilku tygodniach nowy ząb zostanie przymocowany do sztucznego korzenia. Przed wykonaniem zabiegu pacjent powinien zapoznać się z ryzykiem i korzyściami związanymi z implantami stomatologicznymi.

Na szczęście implanty stomatologiczne nie są pokrywane przez ubezpieczenie stomatologiczne. Niektóre plany medyczne pokrywają koszty, ale zależy to od rodzaju posiadanego planu ubezpieczeniowego i historii stomatologicznej. Przed zabiegiem lekarz stomatolog opracuje plan leczenia dostosowany do potrzeb pacjenta. W zabieg wszczepienia implantu zaangażowany jest zespół stomatologów, od chirurga szczękowego i jamy ustnej po protetyka. Po uzgodnieniu planu leczenia rozpoczyna się proces leczenia.

Kolejną zaletą implantów stomatologicznych jest fakt, że nie wymagają one zmniejszenia liczby pobliskich zębów. W przeciwieństwie do mostów opartych na zębach, implanty stomatologiczne nie zmieniają sąsiednich zębów. A ponieważ są one trwałe, pacjenci mogą korzystać z ich zalet przez wiele lat. Jeśli przestrzega się zalecanych wskazówek, implanty stomatologiczne mogą służyć przez całe życie. Proces ten może trwać kilka miesięcy. Następnie lekarz stomatolog może zamocować na nowych zębach protezy.

Implant stomatologiczny to tytanowy wkład umieszczany chirurgicznie w kości szczęki, podobny do śruby. Implant ma kształt śruby i w przeciwieństwie do protezy nie ulega poluzowaniu. Są one podobne do metalowych śrub i łączą się z naturalną kością. Dzięki temu stanowią stabilną podstawę dla nowych sztucznych zębów. Integracja implantu z ciałem może potrwać do sześciu miesięcy. Jest to bardzo ważny okres, aby implant mógł się prawidłowo zintegrować.

Zapobiegają niszczeniu kości

Implant stomatologiczny jest alternatywą dla tradycyjnych mostów i protez, ponieważ pomaga zachować masę kostną szczęki. Jest to ważne, ponieważ brak zębów prowadzi do resorpcji kości szczęki. Jeśli kość w szczęce nie zostanie zastąpiona, podbródek zacznie się zapadać, a nos może stać się wyższy. Ponadto dziąsła zaczną się kurczyć i będą bardziej podatne na choroby przyzębia.

Aby określić sukces implantu stomatologicznego, lekarze muszą ocenić stopień utraty kości. Wymagana wielkość ubytku kości jest różna u różnych pacjentów. Pacjenci o mniejszej gęstości kości lub z naruszoną strukturą kostną mogą być dobrym kandydatem do wszczepienia implantu stomatologicznego. Jeśli wszczepienie implantu nie jest możliwe, lekarze mogą wykonać przeszczep kości, który polega na połączeniu kości z innej części ciała z kością własną pacjenta w celu przywrócenia jej wytrzymałości i gęstości.

Korzyści wynikające z wszczepienia implantu zęba są liczne. Nie tylko przywraca on funkcję i uśmiech, ale także zapobiega utracie kości spowodowanej brakiem zębów. Implanty stomatologiczne są niezwykle trwałe i nie wymagają konserwacji. Dodatkową korzyścią jest to, że implant nie tylko chroni kość przed przyszłym pogorszeniem, ale także pomaga zachować kość szczęki. Jest to ważna korzyść dla pacjentów, którzy cierpią z powodu utraty zębów i utracili ich naturalną strukturę.

Kiedy tracimy ząb, tracimy stymulację do otaczających go kości. W miarę jak ta kość ulega pogorszeniu, cierpi na tym pozostała kość szczęki. Kości szczęki zaczynają się kurczyć i stają się ogólnie słabsze, przez co są bardziej podatne na złamania. Uzupełnienia implantologiczne mogą zapobiec pogorszeniu się stanu kości poprzez wypełnienie luki tytanowym wkładem. Ten tytanowy wkład przyciąga komórki kostne i zachęca je do wzrostu i wypełnienia wkładu.

Mosty protetyczne i protezy mogą pomóc w uzupełnieniu brakujących zębów, ale nie pomagają w zapobieganiu niszczeniu kości. Protezy nie są umieszczane w kości szczęki tak jak implanty stomatologiczne. Oprócz przywracania uśmiechu protezy nie mają takiego samego pozytywnego wpływu na gęstość kości szczęki. Mogą również powodować resorpcję kości. Jednak zalety implantów stomatologicznych znacznie przewyższają ich wady.

Zapewniają retencję dla ruchomej protezy

W ruchomych protezach overdenture na implantach stosuje się jeden z trzech różnych systemów mocowania. Klipsy barowe i frezowane zaczepy barowe wymagają co najmniej 10-12 mm pomiędzy implantami i muszą być umieszczone w przestrzeni, która znajduje się co najmniej 10 mm powyżej platformy implantu. Kotwice samotne są umieszczane w odległości 10-11 mm nad platformą implantu i są bardziej elastyczne w pozycjonowaniu.

Ruchoma proteza overdenture wsparta na implantach jest świetnym rozwiązaniem dla wielu pacjentów. Ten typ protezy ma lepszą stabilność i funkcję niż konwencjonalne protezy, a także zmniejsza resorpcję grzbietu wyrostka zębodołowego. Podłużne badania kliniczne wykazały, że implanty zmniejszają wysokość kości przylegającej do miejsca wszczepienia o 1,2 mm w ciągu pierwszego roku i 0,2 mm każdego roku, w porównaniu z 4 mm w przypadku konwencjonalnych protez. Metody retencji są bardzo zróżnicowane i obejmują magnesy, pręty, a nawet piłkę.

Implant zęba zapewnia utrzymanie ruchomej protezy typu overdenture. Protezy typu overdenture oparte na implantach są stałe lub wyjmowane i zapewniają większy komfort w porównaniu do zwykłych protez. Pomagają one również zachować strukturę kości i łatwiej zaspokajają potrzeby żywieniowe niż tradycyjne protezy. Z kolei stała proteza wsparta na implantach wymaga dwóch zabiegów chirurgicznych. Zespół stomatologiczny musi odkręcić protezę, aby ją usunąć.

Protezy overdenture wsparte na implantach mają wiele zalet. Na przykład protezę można łatwiej zdjąć niż tradycyjne protezy i jest ona łatwiejsza do czyszczenia. Proteza overdenture może nadal obracać się podczas żucia, więc implant zęba może pomóc w zapobieganiu przesunięciu pionowemu. Proteza overdenture wsparta na implantach zapewnia również stabilność dla protezy leżącej nad nią. Ruchomą protezę na implantach można również przenieść w inne miejsce na szczęce, co ułatwia jej czyszczenie.

Kosztują

Implanty stomatologiczne są drogie, ale istnieje kilka możliwości obniżenia ich ceny. Można rozważyć wyjazd za granicę i wykonanie implantu przez dentystę w innym kraju. Należy jednak pamiętać, że procedura będzie wymagała kilku wizyt, ekstrakcji zęba, przeszczepu kości i regularnych badań kontrolnych. Poza tym istnieje ryzyko opóźnienia gojenia. W związku z tym najlepiej jest znaleźć dentystę w swojej sieci lub wybrać takiego, który jest w sieci z firmą ubezpieczeniową.

Implant stomatologiczny to tytanowy wkład, który działa jak sztuczny korzeń. Mały tytanowy wkład jest chirurgicznie wszczepiany w kość szczęki i łączy się z nią podczas procesu gojenia. Następnie do wkładu mocowany jest metalowy łącznik, na którym mocowane są zęby zastępcze. Ponieważ zabieg wszczepienia implantu jest zwykle wykonywany w kilku etapach, opłata za każdy z nich może być naliczana oddzielnie. W trakcie gojenia się szczęki może być konieczne zastosowanie tymczasowego zęba „płetwy”.

Koszt implantów wynosi od 3 500 do 4 500 USD, w zależności od liczby implantów i wielkości mostu. W grę mogą wchodzić również dodatkowe koszty, takie jak przeszczep kości i podniesienie zatok. Te mogą wynieść od 300 do 5 000 dolarów w USA. Dodanie tych kosztów do kosztów implantu może spowodować, że rachunek będzie znacznie wyższy niż pierwotnie przewidziany. Niektóre kliniki oferują jednak niedrogie zabiegi implantologiczne.

Koszt implantów stomatologicznych różni się w zależności od kilku czynników, w tym rodzaju użytego implantu, lekarza przeprowadzającego zabieg i rodzaju zastępowanego zęba. Ponadto nie wszyscy pacjenci wymagają usunięcia zęba i przeszczepu kości przed wszczepieniem implantu. Dodatkowo, lokalizacja kliniki stomatologicznej może wpłynąć na koszt zabiegu. Kliniki stomatologiczne znajdujące się w drogim mieście prawdopodobnie będą pobierać większe opłaty, ponieważ wynajem i media są droższe. Natomiast w mniejszych miejscowościach i na przedmieściach koszty są wyższe.

Rodzaj protezy, którą wybierzesz do zabiegu, również będzie miał wpływ na koszt zabiegu. Niektórzy pacjenci decydują się na stały most protetyczny, a inni na protezy ruchome. Koszt zabiegu różni się w zależności od liczby wymienianych zębów, liczby zębów i umiejętności stomatologa. Niektórzy stomatolodzy zalecają most dentystyczny zabezpieczony dwoma implantami, aby zaoszczędzić na ogólnych kosztach. Ta opcja może kosztować na przykład 4540 dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top